Kokios čerpės gali būti geriausiu pasirinkimu?

Čerpinė stogo danga yra naudojama jau nuo seno. Svarbiausi jos privalumai yra ilgaamžiškumas ir atsparumas įvairioms oro sąlygoms, tad nieko keisto, kad tokia danga ilgus metus yra išsaugojusi savo populiarumą. Stogo dengimui šiuo metu yra siūlomos gana įvairios čerpės, taigi, kokiomis savybėmis jos pasižymi, ir koks pasirinkimas galėtų būti pačiu palankiausiu?

Keramikinės ir betoninės čerpės

Šie pasirinkimai yra gana panašūs, ir abu jie dažniausiai yra pasirenkami dėl estetikos bei natūralumo. Pagrindiniu skirtumu yra laikoma čerpių kaina – betoninės čerpės kainuoja pigiau už keramikines, nes gamybos metu jų nereikia degti. Vis dėlto, jei svarbiausias kriterijus yra estetika, keramikinė stogo danga gali būti palankesniu pasirinkimu, nes ji įprastai yra kur kas įmantresnė. Betoninė čerpių danga dažniausiai yra gaminama iš spalvoto betono arba dengiama dažais, tačiau galimų spalvų spektras yra siauresnis nei keramikinių čerpių.

Bituminės čerpės

Tokia stogo danga yra gaminama iį kelių sluoksnio bitumo, kuris gali būti modifikuotas arba oksiduotas. Iš bitumo pagamintos čerpės yra gana sandarios, pasižymi puikiomis garso izoliacinėmis savybėmis, o jų montavimas yra paprastesnis nei tradicinių čerpių (betoninių arba keramikinių). Palanku ir tai, kad bituminių čerpių kaina yra mažesnė, tad nieko keisto, kad toks pasirinkimas vis labiau populiarėja.

Medinės čerpės

Nors toks pasirinkimas tikrai nėra pats populiariausias, tačiau medinės čerpės puikiai tinka tada, kai dengiami kaimo turizmo sodybų stogai. Įprastai tokia stogo danga pasirenkama dėl estetinių priežasčių – namas, kurio stogas yra dengtas medinėmis lentutėmis, atrodo tikrai išskirtinai. Nors medinis stogas gali tarnauti maždaug kelis dešimtmečius, tačiau tai tarnavimo trukmė yra gerokai trumpesnė nei kitų čerpių.  Medinio stogo dengimas reikalauja tam tikrų žinių bei įgūdžių, tad meistrus vertėtų rinktis itin atidžiai.

Jei svarstote apie galimybę stogą dengti čerpine danga, pirmiausia vertėtų nuspręsti, kokios čerpės galėtų būti geriausiu pasirinkimu. Galimybių yra ne taip ir mažai, tad visada verta pasikonsultuoti su specialistais, kurie atsakys į jums rūpimus klausimus, ir padės paprasčiau priimti sprendimą.

 

 

 

Turite klausimų?

Susisiekite patarsime