Kas yra klinkeris?

Klinkerinių plytų pavadinimas kilo nuo olandiško žodžio klink – skambėti. Viena į kitą sudaužtos klinkerinės plytos skleidė aukštą aiškų garsą.

Degimo proceso metu arčiau ugnies buvusios plytos įgaudavo tamsesnius permainingus atspalvius ir iškreiptas netaisyklingas, dažnai vulkanines struktūras ir formas. Vertinamos dėl savo didelio patvarumo, unikalios formos ir spalvos. Tokios plytos ir buvo vadinamos klinkeriu.

Nėra dviejų identiškų klinkerinių plytų, kiekviena, tarsi atsikiras gamtos ir žmogaus sukurtas meno kūrinys. „Atrastos“ iš naujo apie 1900m. klinkerinės plytos vėl tapo mėgiamos architektų dėl savo išskirtinumo.

Išdegtos aukštoje (1100 – 1300C) temperatūtoje klinkerinės plytos tampa ypač stiprios ir atsparios įvairiems mechaniniams ir aplinkos veiksniams. „Perdegusios“ plytos įgauna sodrius, turtingus atspalvius nuo raudono, geltono, oranžinio iki tamsiai rudo, purpurinio ar juodo.

Klinkerinės plytos pasižymi itin mažu vandens įgeriamumu (3-6%), ypatingu atsparumu šalčiui bei yra atsparios gniuždymui.

Ilgainiui klinkerinėmis plytomis imta vadinti visas 1100 – 1300C temperatūroje degtas plytas.

Dėl savo savybių klinkerinės plytos tapo grožio, kokybės ir ilgaamžiškumo matu.Tuo netrunka naudotis neretas keraminių plytų pardavėjas vadindamas keramines plytas (nepasižyminčias tokiomis sąvybėmis kaip klinkerinės plytos) klinkerinėmis, nežiūrint to, kad tiek savo sudėtimi, tiek gamybos technologija klinkerinės plytos skiriasi nuo keraminių plytų.

UAB „Klinkeris Visiems“ atstovauja olandiškų klinkerinių plytų gamintoją „Daas Baksteen“.

Klinkerio techninės savybės

Klinkeris iš kitų statybinių medžiagų išsiskiria šiomis savybėmis:

 • Nedegus;
 • Atsparus šalčiui ir karščiui;
 • Atsparus stiprioms cheminėms priemonėms;
 • Atsparus mechaninei trinčiai;
 • Atsparus slėgimui;
 • Atsparus UV;
 • Laikui bėgant nekeičia spalvos ir neblunka;
 • Ilgaamžis;
 • Pasižymi matmenų stabilumu;
 • Nekenksmingas sveikatai;
 • Mažas vandens įgeriamumas;
 • Nereikalauja papildomos priežiūros;
 • Ekonomiškas
 • Įvairių matmenų;
 • Plati spalvų gama.

Klinkeris išgaunamas iš specialių molio rūšių, deginant 1200 laipsnių temperatūroje. Jis pasižymi ypatingu kietumu ir ilgaamžiškumu. Klinkerio spalvų paletės įvairovė yra natūralios prigimties. Tai priklauso nuo sumaišyto molio rūšių bei deginimo proceso. Deginat aukštoje temperatūroje, klinkeris įgauna neblunkančią spalvą. Klinkerio paviršių įvairovė suteikia dideles galimybes statybų dizainui. Konkrečiame fasade gali varijuoti ne tik atspalviai, bet ir paviršių tipai, plytų formos bei matmenys. Klinkeris puikiai dera prie visų stilių, nesvarbu ar tai būtų modernu, tradiciška, elegantiška ar net avangardiška. Klinkerio gaminiai naudojami visur: išorinėms mūro sienoms, terasoms, balkonams, gatvių grindiniams, prekybos ir parodų salėms, kavinėms ir restoranams, aikštėms, pėsčiųjų ir dviračių takams, automobilių stovėjimo aikštelėms, parkams ir sodams, laiptams ir atraminėms sienutėms, stogams (čerpės). Klinkeris – tai puikus ilgaamžiškumo, estetikos ir kokybės derinys.

Klinkerinių plytų ir plytelių matmenys

Šioje lentelėje rasite klinkerinių plytų ir plytelių matmenis.

Formatas Matmenys Kiekis į 1m2
Vokiškos plytos NF 240x115x71 48
Olandiškos plytos DF 214x101x66 58
Olandiškos plytos WF 214x101x51 72
Klinkerinės plytelės NF 240x71x11 48
Klinkerinės plytelės NF 240x52x8 67
Klinkerinės plytelės NF 240x71x14 48
Klinkerinės plytelės RF 240x65x17 48

Kokios čerpės gali būti geriausiu pasirinkimu?

Čerpinė stogo danga yra naudojama jau nuo seno. Svarbiausi jos privalumai yra ilgaamžiškumas ir atsparumas įvairioms oro sąlygoms, tad nieko keisto, kad tokia danga ilgus metus yra išsaugojusi savo populiarumą. Stogo dengimui šiuo metu yra siūlomos gana įvairios čerpės, taigi, kokiomis savybėmis jos pasižymi, ir koks pasirinkimas galėtų būti pačiu palankiausiu?

Keramikinės ir betoninės čerpės

Šie pasirinkimai yra gana panašūs, ir abu jie dažniausiai yra pasirenkami dėl estetikos bei natūralumo. Pagrindiniu skirtumu yra laikoma čerpių kaina – betoninės čerpės kainuoja pigiau už keramikines, nes gamybos metu jų nereikia degti. Vis dėlto, jei svarbiausias kriterijus yra estetika, keramikinė stogo danga gali būti palankesniu pasirinkimu, nes ji įprastai yra kur kas įmantresnė. Betoninė čerpių danga dažniausiai yra gaminama iš spalvoto betono arba dengiama dažais, tačiau galimų spalvų spektras yra siauresnis nei keramikinių čerpių.

Bituminės čerpės

Tokia stogo danga yra gaminama iį kelių sluoksnio bitumo, kuris gali būti modifikuotas arba oksiduotas. Iš bitumo pagamintos čerpės yra gana sandarios, pasižymi puikiomis garso izoliacinėmis savybėmis, o jų montavimas yra paprastesnis nei tradicinių čerpių (betoninių arba keramikinių). Palanku ir tai, kad bituminių čerpių kaina yra mažesnė, tad nieko keisto, kad toks pasirinkimas vis labiau populiarėja.

Medinės čerpės

Nors toks pasirinkimas tikrai nėra pats populiariausias, tačiau medinės čerpės puikiai tinka tada, kai dengiami kaimo turizmo sodybų stogai. Įprastai tokia stogo danga pasirenkama dėl estetinių priežasčių – namas, kurio stogas yra dengtas medinėmis lentutėmis, atrodo tikrai išskirtinai. Nors medinis stogas gali tarnauti maždaug kelis dešimtmečius, tačiau tai tarnavimo trukmė yra gerokai trumpesnė nei kitų čerpių.  Medinio stogo dengimas reikalauja tam tikrų žinių bei įgūdžių, tad meistrus vertėtų rinktis itin atidžiai.

Jei svarstote apie galimybę stogą dengti čerpine danga, pirmiausia vertėtų nuspręsti, kokios čerpės galėtų būti geriausiu pasirinkimu. Galimybių yra ne taip ir mažai, tad visada verta pasikonsultuoti su specialistais, kurie atsakys į jums rūpimus klausimus, ir padės paprasčiau priimti sprendimą.

 

 

Šiltinimo medžiagos: kokias pasirinkti?

Jei namai nėra pakankamai sandarūs, tokiu atveju yra prarandama dalis šilumos, taigi, šaltuoju metų laiku tenka plačiau atverti piniginę, ir pasirūpinti pakankamu patalpų šildymu. Vis dėlto, tinkamai pasirinktos šiltinimo medžiagos gali padėti išvengti šilumos praradimo, taigi, jų pasirinkimui reikėtų skirti ypatingą dėmesį. Šiuo metu įvairių pasirinkimo galimybių yra tikrai nemažai, taigi, į ką svarbu atsižvelgti, ir kaip rasti tinkamiausią sprendimą?

Putų polistirolo plokštės

Tai – pakankamai nebrangi, lengvai pjaustoma medžiaga, kuria apšiltinti namus yra gana paprasta. Putų polistirolo šiltinimo medžiagos gali būti naudojamos praktiškai bet kurioje namų vietoje, tad užtikrinti pakankamą šilumą tikrai nebus labai keblu. Nors toks pasirinkimas yra pigesnis už vatą ir beveik neįgeria vandens, tačiau putų polistirolas netinka tada, jei ventiliacijos sistema yra gana prasta, be to, svarbu paminėti ir tai, kad ši šiltinimo medžiaga yra degesnė nei vata.

Mineralinė vata

Mineralinė vata – tai tokia šiltinimo medžiaga, kuri yra lengvai apdorojama, ir puikiai tinka naudoti tada, kai norima apšiltinti fasadą, stogą, ar pan. Mineraline vata yra laikoma ir stiklo, ir akmens vata – abu šie pasirinkimai turi savų privalumų bei trūkumų. Akmens vata yra sunkesnė ir tankesnė už stiklo vatą, tad ji atlaiko didesnes apkrovas. Stiklo vata yra elastingesnė ir tampresnė, todėl ji puikiai tinka tada, kai reikia apšiltinti nelygius paviršius. Abi šios šiltinimo medžiagos yra laidžios vandens garams ir pasižymi puikiomis garso izoliacijos savybėmis.

Purškiamas apšiltinimas

Poliuretano arba kitos purškiamos šiltinimo medžiagos puikiai tinka nedideliems plyšiams, sienoms, durims bei ventiliacijos angoms. Putos yra greitai stingstančios, tad joms sukietėjus šias šiltinimo medžiagas galima pjaustyti ar dažyti. Dažniausiai purškiamos apšiltinimo medžiagos yra gaminamos iš stiklo puošto arba celiuliozės – abu šie pasirinkimai tikrai gali garantuoti puikų rezultatą.

Dažnu klausimu tampa ir tai, iš kurios pusės šiltinti namus – iš išorės ar iš vidaus. Dauguma specialistų rekomenduoja šiltinimą atlikti iš išorės, nes tą padaryti bus galima paprasčiau ir efektyviau, tačiau daugiabučių gyventojams  nelieka rinktis nieko kito, kaip tik šiltinimą iš vidinės namų pusės.

 

Turite klausimų?

Susisiekite patarsime