Klinkerinės plytelės: kaip pasirinkti tinkamas? Šiuo metu galime rasti tikrai didelį siūlomų plytelių pasirinkimą, tad dažnu klausimu tampa tai, kokios plytelės galėtų geriausiai pasiteisinti namo fasadui, sienoms ar laiptams. Renkantis visada verta atkreipti dėmesį į kelis svarbiausius kriterijus, ir tai tikrai padės jums atrasti palankiausią klinkerio plytelių pasirinkimo galimybę. Taigi, į ką vertėtų atsižvelgti?

Klinkerinės plytelės

klinkerinės plytelės

Plytelių fasadui tipas

Dažniausiu pasirinkimu tampa akmens masės arba keramikinės plytelės. Keramikinės plytelės yra lengvai valomos, gali būti puoštos įvairiausiais ornamentais, o spalvų pasirinkimas yra itin gausus. Keramikines plyteles yra gana nesunku apdirbti, tad net ir tada, jei remonto darbus nuspręsite atlikti savarankiškai, toks pasirinkimas galės tikrai puikiai pasiteisinti. Akmens masės plytelės pasižymi mažesniu vandens įgeriamumu, yra labai patvarios ir ilgaamžės. Nors pasitaiko ir išimčių, tačiau akmens masės plytelės dažniausiai yra didesnių matmenų nei keramikinės plytelės.

Naudinga pasidomėti:

Klinkerio plytelių patalpų apdailai dydis

Renkantis tinkamiausia plyteles rekomenduojama atsižvelgti į patalpų dydį. Tuo atveju, jei norima vizualiai sumažinti patalpas, patartina rinktis gana nedideles (pavyzdžiui, 20×20 cm) plyteles. Taip pat mažo dydžio plytelės puikiai pasiteisina ir tada, jei patalpa yra nestandartinės formos, o didelės plytelės puikiai tinka tais atvejais, kada norima vizualiai padidinti erdvę.

Klinkerio fasadinių plytelių atsparumas

Plytelių atsparumas nusitrynimui – taip pat labai svarbus rodiklis, kuris yra žymimas raidėmis PEI. Pagal atsparumą nusitrynimui plytelės yra skirstomos į penkias grupes, tad į tai vertėtų atsižvelgti. Grindims rekomenduojama rinktis ne žemesnės nei 3 grupės plyteles, o sienoms puikiai tiks ir 1-3 grupės plytelės.

Klinkerio plytelių fasadams slidumas

Renkantis grindų plyteles svarbiu kriterijumi tampa ir tai, koks yra plytelių slidumo rodiklis. Slidumas basai kojai yra žymimas raidėmis A, B arba C (C klasės grindų plytelės yra mažiausiai slidžios). Jei ant grindų plytelių bus vaikštoma ne basomis, tokiu atveju atkreipkite dėmesį į raidę R ir prie jos esantį skaičių (R9 yra žymima slidžiausia danga).

Taip pat rinkdamiesi plyteles atsižvelkite į jų spalvą bei dizainą, pasvarstykite, ar jus dominančios plytelės puikiai derės tam tikrose patalpose. Svarbiu kriterijumi gali būti ir plytelių kaina, tad visa tai įvertinę tikrai galėsite pasirinkti pačią tinkamiausią produkciją.

Naudinga atminti, kad plyteles galima derinti ir prie fasado apdailai naudojamų kitų medžiagų, tai – klinkerio plytos.

KlinkerisVisiems.lt