Trinkelės grindiniui: kokias pasirinkti? Renkantis trinkeles svarbiausiu kriterijumi tampa tai, kad jos tarnautų kuo ilgesnį laiką. Šiuo metu siūlomų trinkelių pasirinkimas yra gana platus, tad nieko keisto, kad neretai teiraujamasi, kokia galimybė gali būti pačia palankiausia. Taigi, kokios trinkelės yra pačios populiariausios, ir kokiomis savybėmis jos pasižymi?

Trinkelės grindiniui

trinkelės grindiniui

Betoninės trinkelės

Betoninės trinkelės dažniausiai gaminamos juodos, rudos, pilkos, geltonos arba žalios – pigiausios yra pilkos betoninės trinkelės. Taip pat galima rinktis ažūrines betonines trinkeles, kurių tarpuose gali augti žolė, tačiau svarbu įvertinti, kad tokiu atveju trinkelių priežiūra bus sudėtingesnė. Nors betoninės trinkelės yra pakankamai patvarios, tačiau jos tvirtumu nusileidžia klinkerio ar natūralaus akmens trinkelėms.

Naudinga pasidomėti:

Klinkerio trinkelės

Klinkerio trinkeles yra pagamintos iš degto molio su įvairiomis priemaišomis. Svarbiausiomis šių trinkelių savybėmis yra laikomas tvirtumas bei ilgaamžiškumas, be to, klinkerio trinkelės pasižymi dideliu atsparumu šalčiui ir mažu drėgmės įgeriamumu. Nors klinkerinės trinkelės yra patvaresnės už betonines, tačiau jos yra iki kelių kartų brangesnės. Tad naudinga atsižvelgti į tai, kad iškarto sumokant brangiau gausite naudos kur kas daugiau.

Natūralaus akmens trinkelės

Natūralaus akmens grindinio medžiagos yra gaminamos iš granito ir bazalto. Tokios trinkelės yra ilgaamžės, atsparios didelėms apkrovoms bei temperatūrų pokyčiams. Nors natūralaus akmens trinkelės nėra labai dažnas pasirinkimas, tačiau tikrai be reikalo – tokia grindinio medžiaga atrodo labai estetiškai, ir suteikia kiemui solidumo. Tokį mažą natūralaus akmens trinkelių populiarumą greičiausiai lemia aukšta tokių medžiagų kaina, tad tuomet, jei ieškoma pigesnio sprendimo, galima  natūralaus akmens trinkeles derinti su klinkerio ar betoninėmis plytelėmis.

Medinės trinkelės

Medines trinkeles dažniausiai nusprendžiama rinktis tada, kai norima pabrėžti kiemo išskirtinumą ir  rodomą dėmesį natūralumui. Medinės trinkelės dažniausiai pasirenkamos tada, kai norima kloti sodo ar kiemo takus: mediena nėra labai atspari didelėms apkrovoms, tad tokių trinkelių nereikėtų rinktis tai kiemo daliai, kurioje važinėjama automobiliu ar kitomis transporto priemonėmis. Renkantis medienos trinkeles visada svarbu įsitikinti, kad jų paviršius yra impregnuotas, nes priešingu atveju šių trinkelių priežiūra gali būti pernelyg sudėtinga.

Jei jums bus sunku apsispręsti, kokios trinkelės galėtų geriausiai pasiteisinti, tiesiog kreipkitės į specialistus, ir jie padės jums atrasti tinkamiausią sprendimą.

Klinkerio trinkelių grindiniui gamintojai

  • ABC Klinkergruppe;
  • Klinkerinės trinkelės BENDERS;
  • Feldhaus klinker trinkelės;
  • Muhr PK klinkerio grindinio trinkelės;
  • Roben klinkerio trinkelės;
  • Wienerberger trinkelės iš klinkerio grindiniui;

Žinoma, kiekvieno gamintojo trinkelių rūšių yra nemažai. Tad susipažinti su kiekvienos rūšies klinkerio trinkelėmis gal net gamintojo sėkmės istorija galima atskirai.

KlinkerisVisiems.lt