Stogo danga – kaip išsirinkti geriausią?

Stogo danga yra namo apsauga nuo išorinių veiksnių. Tad, renkantis dangą stogui labai svarbu pasirinkti tinkamą ne tik estetinei išvaizdai. Renkantis pirma dėmesį skirkite saugumui. Išvengsite didelių išlaidų ateityje, jei dangą pasirinksite netinkamą.

Stogo danga – kuri tinkamiausia Jūsų namui

KlinkerisVisiems.lt stogo dangomis prekiauja jau 12 metų, todėl darbinė patirtis ir praktinės žinios leidžia atsakyti į nesudėtingą klausimą, kaip išsirinkti stogo dangą. Nors nuomonių yra begalės, atsakymai į dažnai užduodamus klausimus suformuoja tam tikrą praktiką, kuria KlinkerisVisiems.lt ir nori pasidalinti geriausios stogo dangos sau ieškantiems.

Kadangi dangos pasirinkimas yra atsakingas procesas, kiekvienam statančiam savo namą naudinga susipažinti ir su dangų grupėmis bei rūšimis. Abejonių nekylą, kad turėdami šią informaciją nesudėtingai išsirinksite tinkamą stogo dangą naujam ar renovuojamam namui. Tereikia suprasti, kad dėl tam tikrų priežasčių, skirtingos dangos yra geriausios pasirinkimui tik tam tikrais atvejais. Geros stogų dangos yra visos, tik dėl tam tikrų aplinkybių viena ar kita danga negali atitikti Jūsų keliamų reikalavimų. Todėl pasirinkimas ir yra toks atsakingas kaip minėjome pradžioje, tad prieš pasirenkant specialistai norėtų sužinoti daugiau apie Jūsų namą.

Naudinga pasidomėti:

Mums reikalinga informacija

 • Koks Jūsų namas: karkasinis (kas šiuo metu itin populiaru), skydinis, mūrinis ar rastinis;
 • Statomo ar dar planuojamo statyti namo vieta, jo aplinka;
 • Koks numatytas stogo konstrukcijos nuolydis;
 • Ar užsakovas yra numatęs biudžetą;

Be aukščiau išvardintų klausimų iš mūsų sulauksite ir daugiau klausimų dėl dangos pasirinkimo. Tai dangų rūšys, kurios Jums bus siūlomos išsirinkti.

Vienareikšmiško atsakymo kuri danga geriausia ir kurią rinktis nebus kol nežinosime apie Jūsų namą daugiau. Kadangi pasirinkimas yra didelis, sprendimuose pasiklysti galite ir Jūs. Todėl iš anksto žinant kurioje vietoje bus statomas namas, koks yra jo projektas, naudojamos medžiagos statybai ir kokia stogo konstrukcija bei nuolydžiu galima rekomenduoti pasirinkimui. Nors dažnas užsakovas nežino planuojamo biudžeto tikėdamasis pigiau, dažniausiai jis išleidžia daugiau. Taip yra ne dėl stogo dangomis prekiaujančių specialistų užgaidų. Kiekviena stogo danga turi savo kainą ir parinkus ją tinkamą kaina gali ne tik pakilti, bet ir sumažėti. Štai kodėl dėl dangos pasirinkimo naudinga konsultuotis nesiimant individualių veiksmų.

Koks Jūsų namas

Iš aukščiau pateiktos informacijos žinote, kad namai yra kelių rūšių. Tai mūriniai, karkasiniai, skydiniai arba mediniai. Tad pagal kiekvieną rūšį yra priskiriamos stogo dangos pasirinkimui. Ta, kuri tinka viena gali netikti kitos rūšies namams.

 • Mūrinis namas yra kone tvirčiausias iš visų rūšių, todėl jam tinka visų rūšių danga stogui. Svarbu atsižvelgti ir pasirinkti tinkamą stogo konstrukciją. Pavyzdžiui, kad atlaikytų čerpėmis dengtą dangą. Konstrukcija kuri leis sutaupyti konstrukcijos sąskaita gali būti skirtos dengimui tik lengva stogo danga. Kaip matote, klausimą dėl tinkamo stogo dangos pasirinkimo klausimas turėtų būti sprendžiamas kur kas ankščiau, nei sumontavus stogo konstrukcijas dengimui;
 • Prisiminkite multiplikacinį filmuką apie 3 paršelius ir jų statytus namus. Skydiniam ar karkasiniam namui yra rekomendacijų sąrašas, kurios kelias dangos rūšis atmeta dėl susidarančio bendro namo stogo svorio. Tad tokiems namams nėra siūloma skalūno danga, keramikinės ir betoninės čerpės. 1m2 stogo dangos svoris gali siekti apie keturiasdešimt kilogramų kvadratui. Tik įsivaizduokite kelių šimtų kvadratinių metrų stogą, kuris gali sverti apie 10 tūkstančių kilogramų. Nors skydinių ar karkasinių namų statytojai norėtų pasiginčyti, dėl pačios namų konstrukcijos naudinga nerizikuoti tokio svorio išlaikymui virs galvos.
 • KlinkerisVisiems.lt specialistai siūlo rinktis geriausią variantą – plieninę stogo dangą arba Novatik, arba Gerard, kurių svorį 1m2 sudaro vos nuo 4,5 -6,7kg. Ir kaip galima suprasti, išlaidos tokiai stogo dangai dar ir sumažės. Todėl galima tvirtinti, kad skydiniams ir karkasiniams namams plieninės stogo dangos yra geriausias pasirinkimas. Tokia danga dengtas stogas estetika, išskirtinumu bei tvirtumu nenusileis čerpiniam stogui ir grįžtant prie biudžeto dar ir sutaupysite.
 • Tikimės, kad statydami karkasinį ar skydinį namą atsižvelgsite į įvairių specialistų nuomonę teigiant, kad stogas negali viršyti namo svorio. Toks sprendimas veda prie atsparumo šoniniams vėjams sumažėjimo, o tuo pačiu ir bendra namo gyventojų rizika atsiradus įvairioms gamtos stichijoms;

Statomo namo vieta, aplinka

Planuojamo statyti namo vieta įtakoja ir stogo dangų pasiūlymus. Tad norint išsirinkti tinkamą stogo dangą savo namui KlinkerisVisiems.lt naudinga kuo daugiau sužinoti ir apie vietą.

 • Statomas atviroje vietoje, kur nebus kaimynų, tik Jūsų namukas;
 • Pajūrio zonoje, kur vyrauja nepastovūs gūsiai ir nuolat vėjuota;
 • Arčiau miško masyvo ar net jame;
 • Statysite kurioje nors Lietuvos gyvenvietėje, tarp kaimynų, kuri jau pasistatė ir sėkmingai gyvena;
 • Bandysite namuką įsprausti tarp daugiaaukščių mieste.

Renkantis stogo dangą savo namui naudinga pasitarti su keliais specialistais. Vienas jų būtų architektas, kuris išmano savo darbą ir turi nemažai kompetencijos, todėl nesudėtingai ir praktiškai gali patarti tiek dėl pačios dangos pasirinkimo, tiek dėl spalvų. Kas kartais prasilenkia su prisitaikymu prie bendrų šalia esančių statinių ar gamtos, kai sprendimus bando priimti statomo namo savininkai.

Patarimai

 • Atviroje vietoje statomo namo savininkai turėtų atkreipti dėmesį į nuolat besikeičiančias oro sąlygas ir kritulius. atviros vietos namas bus veikiamas įvairių krypčių vėjo. Tad stogo dangą naudinga rinktis atsparią audrios. Tai gali būti plieninės tiek Novatik, tiek Gerard. Jų sujungimas tarpusavyje užkerta kelią plėšimui pučiant stipriam vėjui;
 • Pajūrio zonoje naudinga atkreipti dėmesį ne tik į klimatą, bet ir santykinę drėgmę, kuri laikosi nuolat. Tad drėgnas ir dar sūrus oras gali privesti prie plieninės dangos greitos korozijos procesų. tad atkrenta skardinė danga dėl to, kad gamintojas dėl klimato įtakos stogo dangai netaikys jokių garantijų. KlinkerisVisiems.lt siūlo rinktis keramikines arba betonines čerpes iš Monier ar kito gamintojo. Priderinus spalvas prie bendro vaizdo Jūsų namas gali tapti pavyzdiniu kitiems ir išsiskirti grožiu bei estetika iš visų. Štai kodėl pajūryje itin gausu namų su molinėmis (arba betoninėmis) čerpėmis. Toks dangos pasirinkimas yra geriausias;
 • Plieninės stogų dangų dangos nerekomenduojamos jei statote arčiau miško ar giliau jame. Naudingas pasirinkimas Jums bus natūralios medžiagos, kurios įkomponuos namelį gamtos apsuptyje. Tad architekto pagalba galima spręsti šį klausimą nesižvalgant nei į prilydomas, pvc ar tas pačias plienines. Nebent turėsite tikslą, statant namą sutaupyti, tik tiek;
 • Gyvenvietėse ar miestuose su aplink esančiais namais teks derintis su kaimynais. Jei statote ne statybų vystytojų pagalba, kurie Jus įspraudė į sklypelį jau su kaimynais, derintis teks prie jau esančių spalvų ir dangų. tad nesudėtinga bus atsižvelgti į statytojų rekomendacijas ar prašyti jų paslaugos dengiant stogą. Tačiau jei turėsite ir savo pageidavimų stogo dangai, į tai taip pat bus atsižvelgta. Derinantis tarp daugiaaukščių taip pat teks derintis prie aplinkos, kad išlaikyti estetikos vientisumą. Todėl pasinaudoti architekto patarimais būtų naudinga.

Stogo dangos konstrukcijos nuolydis

Jei žvalgotės ir jau domėjotės namo dangų informacija greičiausiai teko susidurti su kiekvieno jų rekomendacijomis. Kiekvienos dangos gamintojas turi savo rekomendacijas dengimui kai stogo nuolydis yra tam tinkančio kampo. Tokios gamintojų rekomendacijos stogo nuolydžiui yra ne šiaip sau. stogo nuolydis yra itin svarbus faktorius pagal kurį parenkama ir tinkamiausia stogo danga. Vargu ar dengsite čerpėmis stogą, kuris yra be nuolydžio. Tam yra prilydomos dangos, nes stogo paviršiaus ir taip niekas nematys. Tas suprantama, kad turėtumėte žinoti apie stogų nuolydžius, kad lengviau pasirinktumėte ir stogo dangą. Nesilaikant gamintojo rekomendacijų yra prarandamos visos garantijos kokybei ir saugumui.

 • Stogo nuolydis iki 7º – labai plokšti stogai;
 • Plokščiais stogais laikomi esant 7º-14º nuolydžiui;
 • Esant stogo nuolydžiui nuo 14º – šlaitiniai stogai.

7º labai plokšti stogai

kaip ir minėta aukščiau, tokie stogai dažniausiai yra dengiami prilydomomis dangomis. Jie nekuria jokio estetinio vaizdo aplinkoje, tad išlaidauti renkantis kitas nėra prasmės nei dėl išlaidų, nei dėl pačios dangos. Tad renkantis stogo dangas sprendimas būtų tik toks. Kitos dangos pareikalautų didelių išlaidų montuojant, įrengiant ventiliaciją ir kt.

Plokšti stogai

specialistų nuomone, tokiems stogams netinka čerpinės dangos, nei klinkerio, nei Monier ar skalūnas. Plokščiam stogui labiau tinka plieninės dangos, tad Novatik ar Gerard dangos bus geriausias pasirinkimas.

Šlaitiniai stogai

Jau aukščiau buvo paminėta, kad šlaitiniams stogams labiausiai yra tinkamos čerpinės dangos: keraminės, betoninės čerpės, skalūnas ir kt. Kad stogo danga tarnautų ilgai ir pasirinkimas atitiktų lūkesčius naudinga atsižvelgti į dangos gamintojų rekomendacijas. Kiekvienas jų turi savo rekomenduojamą minimalų ir maksimalų stogo nuolydį. Tačiau kraštutinumų dėl saugumo ir techninio efekto naudinga jų vengti. Laikantis viduriuko Jūsų namo stogas bus matomas, išpildys svajonę ir derės aplinkoje.

Planuojamos išlaidos

Kiekvienas užsakovas jau yra maždaug pasiskaičiavęs, kiek jam gali kainuoti pati stogo danga ir kiek dengimo darbai. Interneto erdvėje yra pilna stogo dangų skaičiuoklių, kuriose nurodžius tam tikrą informaciją apie stogą ir pasirenkant dangos rūšį galima sužinoti preliminarią jos kainą. Tačiau atkreiptinas dėmesys į pačią dangą, jos kaina keičiasi pasikeitus jo rūšiai. Kaina sumažėja arba išauga. Tas svarstant biudžetą dangai nereikėtų prisirišti tik prie kainos, pirksite išsirinktą savo namui stogo dangą. Tad kokia ji bus jums geriausia, tokią ir įsigysite, o biudžetas taip ir liks tik biudžetu 🙂

Taigi, jei dar neradote savo tinkamiausios dangos namo stogui KlinkerisVisiems.lt tikisi, kad papildoma informacija leis Jums atrasti tinkamą kelią priimant sprendimą.

Kad namuose neatsirastų pelėsis;