Naudinga žinoti – klinkerio plytelės fasado apdailai

Naudinga žinoti. Namo apdaila yra tarsi jo „veidas“ – visada matomas, reprezentuojantis, kurianti pirminį įspūdį. Todėl pasirinkti medžiagas fasadui yra nelengvas uždavinys, mat suderinti reikia ne tik estetinius, vizualinius aspektus, tačiau ir ne mažiau svarbias fasado apdailos medžiagų technines charakteristikas. Norintys maksimalaus rezultato renkasi klinkerio plyteles fasadui – jos stebina pavydėtinomis savybėmis, ilgaamžiškumu ir labai solidžia, prabangia išvaizda.

Naudinga žinoti

Kas yra klinkeris ir kuo jis ypatingas?

Klinkeriu vadinama keraminė medžiaga, kurios gamybai naudojamas specialus molis, špatas bei maltas šamotas. Ši trijulė sujungia visas savo gerąsias savybes ir klinkeriui dovanoja tikrai įspūdingą jų pluoštą. Viena išskirtiniausių klinkerio savybių yra drėgmės įgeriamumas. Ši medžiaga įgeria vos kelis procentus, kas yra labai mažai, ir klinkerį kelia ant pjedestalo tarp kitų lauko apdailai naudojamų medžiagų. Tai tik patvirtina, jog mūsų klimato sąlygomis klinkerio fasadinės plytelės bus vienas geriausių pasirinkimų.

Naudinga pasidomėti:

Žinoma, tai ne vienintelis pranašumas, dėl kurio klinkeris fasado apdailai labai populiarus, – ši medžiaga taip pat atspari šalčiui, saulei, drėgmei, kitam atmosferiniam poveikiui. Klinkerinės fasado plytelės neblunka ir ilgalaikėje perspektyvoje demonstruoja savo puikią pirminę išvaizdą. Taip pat klinkerio plytelės fasadui atsparios mechaniniam poveikiui, išlaiko dideles apkrovas.

Kalbant apie privalumus būtina paminėti ir tai, jog klinkerio plytelės fasado apdailai nereikalaus papildomo laiko jų priežiūrai. Jei yra poreikis, jas galima nuplauti tiesiog vandeniu ir sugrąžinti pedantišką išvaizdą. Tačiau tai net nėra būtina, kadangi jos neimlios nešvarumams, nepažaliuoja, nekeičia spalvos ir visada atrodo labai kokybiškai.

Klinkerio fasadinių plytelių montavimas

Klinkerio plyteles prie fasado montuoti nesudėtinga, tačiau norint maksimaliai gero rezultato geriau šį procesą patikėti šios srities specialistams.

Fasadas yra esminis aspektas, į kurį atsižvelgiant reikia pasirinkti konkrečias klinkerio plyteles, taip pat klijus, glaistus. Plyteles geriausia klijuoti ant ką tik paruošto pagrindo, t.y. po armavimo darbų praėjus maždaug savaitei. Jei klijuojama daug vėliau, pavyzdžiui, po pusmečio, bus būtinas gruntavimas, naudojant giluminį gruntą.

Klinkerinės fasado plytelės yra klijuojamos ir tam geriausia rinktis kuo labiau elastingus klijus. Atsižvelkite į klijų stingimo greitį – jei jie stingsta sparčiai, netepkite klijais iškart didelio ploto. Juo labiau jei neturite daug patirties klijuojant tokias plyteles.

Bene dažniausiai pasirinkus šią apdailą siekiama išgauti tikrą mūro imitaciją. Tokiu atveju tarpai tarp plytelių turėtų būti apie 1–1,2 cm. vėliau siūles reikia nuglaistyti, naudojant specialų glaistą.

Renkamės geriausią stogo dangą;