Prie namo tinka polikarbonatiniai šiltnamiai

Prie namo tinka polikarbonatiniai šiltnamiai. Retas sodininkas ar daržininkas išsiverčia be šiltnamio. Tai puikus būdas gauti didesnį ir geresnės kokybės derlių, sumažinant oro sąlygų įtaką. Vis dėlto šiltnamis reikalauja nemažų investicijų, kurios daugelį atbaido nuo našesnės augalininkystės. Laimei, rinkoje jau ne vienerius metus siūlomas puiki alternatyva, kuri padeda daug neišleidžiant mėgautis puikiu derliumi – tai polikarbonatiniai šiltnamiai. Nors daugeliui šis pavadinimas jau girdėtas, net ir ne visi patyrę daržininkai pasakys, kuo šie šiltnamiai ypatingi. Trumpai aptarkime jų privalumus.

Prie namo tinka polikarbonatiniai šiltnamiai

Prie namo tinka polikarbonatiniai šiltnamiai

Moderni medžiaga

Polikarbonatiniai šiltnamiai yra surenkami, lengvi, patvarūs, nereikalauja praktiškai jokios priežiūros. Jie pagaminti iš polikarbonato, kuris priskiriamas plastikų kategorijai. Ši medžiaga yra lengva ir atspari, todėl ją naudoti daug patogiau nei stiklą ar plėvelę. Buksvarus.lt tvirti šiltnamiai iš polikarbonato yra surenkami, todėl nereikės papildomų investicijų į pamatą ar sudėtingesnių statybos darbų – tiesiog parinkite atvirą ir lygią vietą šiltnamiui.

Polikarbonatas puikiai atlaiko įvairias oro sąlygas, todėl yra ilgaamžis ir patvarus. Tokie surenkami šiltnamiai gali stovėti ne vieną dešimtmetį ir vis dar ne tik puikiai atliks savo funkciją, bet ir išlaikys puikią estetinę išvaizdą.

Naudinga pasidomėti:

Puiki izoliacija

Polikarbonatas yra dalinai skaidrus ir puikiai praleidžia saulės šviesą, izoliuoja šilumą. Polikarbonatiniai šiltnamiai yra lengvai modifikuojami, galima įrengti orlaides, tad augalams nestigs oro. Taip pat polikarbonatas veikia kaip UV filtras, todėl augalai šiltnamyje nenudegs, nereikės sukti galvos dėl jų būklės net ir pačiomis karščiausiomis dienomis.

Polikarbonatiniai šiltnamiai greičiau įkaista ir ilgiau šilumą išsaugo, todėl čia augalams suteikiamas dar ilgesnis šilumos laikotarpis, tad jie auga kiek greičiau. Tai pastebėsite ir patys, užsukę vakare užverti šiltnamio durų.

Polikarbonatinių šiltnamių kaina

Šio tipo šiltnamių kaina skiriasi priklausomai nuo jų dydžio ir formos. Ji gali svyruoti nuo kelių šimtų iki tūkstančio ar daugiau eurų. Žinoma, plėvelės šiltnamiai yra pigesni, tačiau plėvelę reikia keisti kas keletą metų, ji neatlaikys ir sniego apkrovos žiemą. O polikarbonatiniai šiltnamiai ištikimai tarnaus daugybę metų ir jiems neprireiks jokių papildomų investicijų!

Prie namo tinka polikarbonatiniai šiltnamiai – norintiems sutaupyti

Tiesa, jei norite sutaupyti, pigesnis pasirinkimas yra baltarusiški polikarbonatiniai šiltnamiai. Dėl to geriausias derlius šiltnamyje nenukentės, nes kokybė nesikeičia. Jų kaina šiek tiek mažesnė, tačiau reikėtų perkant atidžiai tikrinti kokybę. Aukščiausia kokybe pasižymi lietuviški surenkami šiltnamiai, juose naudojamos tvirtos konstrukcinės dalys. Antra vertus, ir baltarusiški ar rusiški šiltnamiai tarnaus gerai, o esant poreikiui galima tiesiog pakeisti tvirtinimo elementus. Polikarbonatinis šiltnamis – puiki investicija į gerą derlių.

Klinkeris