Kad namuose neatsirastų pelėsis – 1

Kad namuose neatsirastų pelėsis. Atrodytų, namai yra viena saugiausių vietų – būtent čia galime būti tiesiog savimi, mėgautis bendravimu su artimaisiais, atsipūsti po dienos darbų ir t.t. Vis dėlto,  nors namai ir turėtų būti pati saugiausia vieta, ne visada yra būtent taip. Ir viskas todėl, kad būtent šioje erdvėje neretai slypi labai daug įvairių pavojų. Vienas iš jų yra pelėsis, kuris  gali būti labai pavojingas mūsų visų sveikatai.

Kad namuose neatsirastų pelėsis

Kad namuose neatsirastų pelėsis

Taigi, kuo pavojingas yra šis reiškinys, kurį galima sutikti dažnuose namuose? Pasirodo, būtent jis gali sukelti daugybė ligų bei sveikatos sutrikimų, kurie ne tik gali pabloginti kasdienio gyvenimo kokybę, bet ir sukelti labai daug nemalonių pojūčių. Tai – bronchitas, astma, sloga, egzema, alergija, virškinimo ligos, akių ašarojimas, stomatitas, galvos skausmas, alerginį rinitą  (šienligę) ir t.t. Viskas taip yra todėl, kad pelėsis išskiria toksinus, o jais užpildytu oru kvėpuojame visi. Būtent šie toksinai ir yra išvardintų ligų sukėlėjai.

Naudinga pasidomėti:

Taigi, kaip matyti, pelėsis gali sukelti daug nemalonių ligų bei negalavimų, tad būtina dėti visas pastangas, kad jo pavyktų išvengti. Yra daug būdų, kaip tai galima padaryti, o mes – siūlome susipažinti su dalimi iš jų.

Jei klijuojamos klinkerio plytelės fasadui

Klinkerio plytelės fasadui KlinkerisVisiems.lt yra puikus pasirinkimas ir turi daug privalumų, tačiau, jei nesilaikysite svarbios taisyklės  jas klijuodami, rizikuojate pelėsio atsiradimu namuose.

Kokybiškai vėdinamos patalpos

Dar vienas dalykas, kuris taip pat padės išvengti pelėsio atsiradimo namuose,  yra kokybiškas namų vėdinimas. Reguliariai ir tinkamai vėdinant patalpas, pašalinama drėgmė, užterštas oras, todėl išnyksta pelėsio atsiradimo grėsmė. Būtent dėl šios priežasties reikėtų įrengti ne tik kokybiškas ventiliacijos sistemas, bet ir nepamiršti atverti langų kiekvieną dieną nepaisant to, koks oras yra už lango. Na, o jei, jūsų namuose dėl vienokių ar kitokių priežasčių drėgmės yra ypač daug, tuomet reikėtų įsigyti ir drėgmės surinktuvą.

Koks drėgmės lygis apskritai turėtų būti namuose?

Tai, kad drėgmė, o tiksliau – jos perteklius yra viena pagrindinių priežasčių, kodėl namuose atsiranda pelėsis, galima daryti išvadą, kad ypač svarbu jį sekti. Tokiu būdu žinosite, koks drėgmės lygis yra namuose, o, jei jis bus pernelyg didelis, žinosite, kuomet metas imtims tam tikrų priemonių. Taigi, belieka tik įsigyti drėgmės matuoklį ir sekti drėgmės lygį. Na, o rekomenduotinas drėgmės lygis patalpose yra nuo 30  iki 60  procentų.

2 thoughts on “Kad namuose neatsirastų pelėsis – 1

  1. Atgalinis pranešimas Visiems

  2. Atgalinis pranešimas Klinkeris

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *